"Saulėgrąžos" biure bus eksponuojama Vaidoto Žuko skulptūra "Trys figūros. Piramidė"

Kredito unija "Saulėgrąža" ir žinomas menininkas Vaidotas Žukas susitarė dėl kūrinių eksponavimo unijos biure. Vienas iš ryškiausių darbų, kurį greitai išvysime "Saulėgrąžos" patalpose A. Jakšto g. 12 Vilniuje bus Vaidoto Žuko skulptūra "Piramidė". Kūrinį sudaro trijų žmonių figūros, kurie savotiškai yra priklausomi vienas nuo kito - subyrėjus "piramidės" pagrindui nukentėtų visa grupė. Manome, kad šis menininko kūrinys harmoningai dera su unijos "Saulėgrąža" bendruomeniškumo idėja.

Skulptūra nulipdyta iš betono, karkasui naudojant armatūrą, todėl jai pervežti bus reikalingas specialus apsauginis įpakavimas. Apie skulptūros kelionę į mūsų biurą pranešime atskirai. 

Vaidotas Žukas yra žinomas Lietuvos menininkas, dailės parodose dalyvaujantis nuo 1979 m. Surengė nemažai asmeninių tapybos parodų ir dalyvavo keliasdešimtyje grupinių – Lietuvoje ir užsienyje. Kuria įvairių žanrų dailę: molbertinę tapybą, freskas, grafiką, žiestą ir reljefinę keramiką, juvelyriką. Naujausi jo keramikos darbai padengti keliasluoksnėmis glazūromis, po kelis kartus išdegti 1000–1300 laipsnių krosnyse. Kūriniuose ryški religinė tematika: plaketės su liepsnojančios širdies, madonos su kūdikiu, rokailinių ornamentų reljefais asocijuojasi su archeologiniais radiniais, slėpiningais ženklais iš praeities. Tapybai būdingas sodrus, išraiškingas koloritas, paveikslus užpildantis ekspresyvios faktūrų žymėmis.

Atgal